HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛиверпул одбил „непристојна понуда“ за Кутињо

Ливерпул одбил „непристојна понуда“ за Кутињо

Од Франција пристигнуваат вести дека Ливерпул им кажал „Не“ на управата на Парис Сен Жермен. Порталот „LeSport10.com“ пренесува дека францускиот гигант Парис Сен Жермен понудил 75 милиони евра за услугите на Фелипе Кутињо, но истата понуда била одбиена од страна на англискиот клуб.

Сопственикот на ПСЖ Наср Ал Келафи е воодушевен од Бразилецот и си поставил цел да го доведе на „Паркот на принцовите“ после неуспешните обиди да го доведе неговиот колега од репрезентацијатана Бразил Нејмар. Истиот извор шпекулира дека богатиот шеик нема да се откаже од Кутињо и дека наскоро ќе дојде со побогата понуда.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com