Monday, May 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛига на шампиони: Мега судир на градските ривали од Мадрид

Лига на шампиони: Мега судир на градските ривали од Мадрид

Champions-League-Final

Во вечерното финале од Лигата на шампионите повторно ќе се судрат градските ривали Реал и Атлетико од Мадрид. Фудбалерите на Реал ја посакуваат рекордната 11-та титула, додека пак момците на Диего Симеоне ќе бидат дополнително мотивирани барајќи одмазда за поразот пред две години во Лисабон.

Real-Madrid-vs-Atletico-Madri

Зидан кој секогаш бил препознатлив по мајсторските напади ќе се обиде да го надмудри одличниот стратег Симеоне кој има непробојна одбрана, па натрпеварот во Милано ќе понуди одличен судир на две различни фудбалски философии. Вие за кого навивате.