HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛига на шампиони: Мега судир на градските ривали од Мадрид

Лига на шампиони: Мега судир на градските ривали од Мадрид

Во вечерното финале од Лигата на шампионите повторно ќе се судрат градските ривали Реал и Атлетико од Мадрид. Фудбалерите на Реал ја посакуваат рекордната 11-та титула, додека пак момците на Диего Симеоне ќе бидат дополнително мотивирани барајќи одмазда за поразот пред две години во Лисабон.

Real-Madrid-vs-Atletico-Madri

Зидан кој секогаш бил препознатлив по мајсторските напади ќе се обиде да го надмудри одличниот стратег Симеоне кој има непробојна одбрана, па натрпеварот во Милано ќе понуди одличен судир на две различни фудбалски философии. Вие за кого навивате.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com