HomeДЕНЕШНАПолитикаЛевица нема да се трка во шестката – ова се носителите на листи

Левица нема да се трка во шестката – ова се носителите на листи

„Левица“ ги достави кандидатските листи за престојните предвремени парламентарни избори. Оваа нова партија има кандидати за пратеници во пет изборни единици. За Левица никој нема да се трка во шестката.

Носител на листата во правата изборна единица е Димитар Апасиев, а веднаш зад него е Мариглен Демири. Во втората изборна единица на првото место е Трајче Стојанов. Во тројката носител ќе биде Марија Јонес. Во четвртата изборна единица прв тркач е Митко Николов, а во петката предводник е Здравко Савески.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com