Thursday, Apr 26, 2018
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЛегендарниот рап доктор со нов албум по 1999-та

Легендарниот рап доктор со нов албум по 1999-та

Dr.Dre, огромниот двигател на сите трендови во хип-хопот во последните 20 години, се реши по долго време или поточно од 1999 повторно да лансира свој албум кој ќе биде дел од саундтракот на автобиографскиот филм Straight outta Compton.

sac

Oтстранети се голем дел од траките на демо албумот Detox за кој Dr.Dre вели дека едноставно не му се допаѓал. Сега има соработка со новата ѕвезда Kendrick Lamar преку песната Genocide, а на албумот Compton: A Soundtrack ќе се појават и Еминем, Ајс Кјуб и повеќе респектабилни хип хоп имиња.

Пуштањето на Compton: A Soundtrack е закажано за 7 август, пред самата премиера на филмот Straight outta Compton.