HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЛејди Гага објави нова нумера!

Лејди Гага објави нова нумера!

На отварањето на својата промотивна турнеја во Нешвил, американската музичарка Лејди Гага за време на настапот во живо ја изведе новата нумера „Million Reasons“. Турнејата „Dive Bar Tour“, на која Лејди Гага ќе го приближи својот нов албум до публиката. Започна во Нешвил, а присутните за прв пат можеа да ја слушнат нумерата „Million Reasons“.

Магазинот „Ролингстоун“ пренесува дека продуценти на нумерата покрај Лејди Гага, уште се и Марк Ронсон, и пејачката Хилари Линдзи. „Сите мажи во мојот живот, мојот татко, партнери, ми дале милион причини, но само една ми е доволна да останам“, изјави Гага пред да ја изведе песната.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com