HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЛејди Гага меѓу главните музички ѕвезди на 51 „Супербоул“

Лејди Гага меѓу главните музички ѕвезди на 51 „Супербоул“

Потврдено е дека американската музичарка Лејди Гага ќе настапи за време на полиуфиналето на 51 „Супербоул“ кое се одржува во Хјустон, 17 февруари 2017 година. Веќе неколку недели се шпекулираше дека токму Лејди Гага ќе биде главниот изведувач, а тоа сега и официјално е потврдено.

lejdi-gaga-f1

Пејачката ја потврди веста на својот „Твитер“ профил потврдувајќи ги шпекулациите. Стефана Германота, добро позната на музичката сцена како Лејди Гага ќе забавува илјадници присутни на стадионот „НГР“ во Хјустон на овогодинешниот натпревар „Супербоул“, но и милиони гледачи пред малите екрани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com