HomeДЕНЕШНАСветЛавина негативни реакции за Иванка Трамп откако му честита роденден на својот син

Лавина негативни реакции за Иванка Трамп откако му честита роденден на својот син

Иванка Трамп повторно во центарот на медиумското внимание и тоа првенствено поради нејзиниот татко, новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп. Но, овојпат по своја вина дошла на насловниците – откако на својот син му честиташе роденден и предизвика бура од, главно негативни, реакции на социјалните мрежи.

Иванка објави фотографија од осуммесечниот син Теодор и напиша: „Не верувам дека Теодор има осум месеци. Среќен роденден, меченце мое“ – предизвикувајќи лавина коментари на Твитер.

„Така не функционираат родендените“
„Упс, јас заборавив на своите деца да им го честитам роденденот еден случаен ден во ноември“
„Се надевам дека ќе ужива во вториот роденден за четири месеци“

„Секако, во право сте! Само во бебешката прва година во животот е во ред родителите да го слават роденденот секој месец“ напиша Иванка Трамп во своја одбрана.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com