HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаКвинси Милер успешно опериран

Квинси Милер успешно опериран

Поранешниот крилен центар на Квинси Милер беше успешно опериран во Израел, потврди Макаби Ал Таив. Операцијата на повреденото колено на одличниот Американец ја изведе познатиот хирург Гај Мораг и Квинси започна со рехабилитација. Поранешниот играч на Денвер Нагетс, Сакраменто Кингс и Детроит Пистонс пристигна во Макаби во текот на летото заедно со Мајк Цирбрес, соиграчот од Малиот Калемегдан.

Милер со „Гордоста на Израел“ потпиша двегодишен договор, но после повредите договорот му беше продолжен на уште една година, но со помали примања. Квинси Милер просечно забележуваше по 17.1 поени, 6.7 скокови и 1.9 блокади во црвено-белиот дрес минатата сезона.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com