HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКумановец со пиштол ограбил жена сред бел ден

Кумановец со пиштол ограбил жена сред бел ден

П.Н. од Куманово е осомничен дека ја нападнал 37 годишната Б.И.(37) откако најпрво се обидел да и ја украде ташната, но бидејќи не успеал извадил пиштол и се заканил и ја удрил со тупаница. Потоа со ташната побегнал но, полицијата набрзо го лоцирала и привела. Против него ќе биде покрената кривична пријава за разбојништво. Инцидентот се случил вчера сред бел ден на улицата „Страшко Симонов“ во близина на ОУ „Наим Фрашери“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com