Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаКривичниот суд пропушти историска шанса, ќе има жалби

Кривичниот суд пропушти историска шанса, ќе има жалби

sjo pres obvinitelki1

Специјалното јавно обвинителство е сосема разочарано од денешната одлука да не се прифати предвидената мерка на обезбедување со притвор на обвинетите во акцијата „Титаник“ меѓу кои се и поранешните министри Јанакиевски и Јанкуловска. Во реакцијата на СЈО кратко е наведено: „Кривичниот суд во Скопје засега пропушти да се запише во историјата на Република Македонија. Следуваат жалби!“