Monday, May 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенисКрај на серијата, Ѓорческа поразена во финалето во Анталија

Крај на серијата, Ѓорческа поразена во финалето во Анталија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го забележа првиот пораз по серијата од 11 победи во финалето на фјучрс турнирот во Анталија. Таа ја испушти титулата против русинката Алиса Клејбанова со 2:0 во сетови со резултат од 6:3 и 6:4 во гејмови.