Monday, Jul 6, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаКоѕиас ќе има средба со државниот врв

Коѕиас ќе има средба со државниот врв

dimitrov kodzias

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас утре ќе престојува во еднодневна посета на Скопје, соопшти денеска официјално грчкото МНР.

Коѕиас ќе има проширени разговори со неговиот колега Димитров, а потоа ќе имаат и заедничка изјава за медиумите.

– Тој потоа ќе биде примен од претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев, и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, и ќе се сретне со претставници на парламентарните партии – информира грчкото МНР.