HomeДЕНЕШНАРепубликаКолку дожд наврна вчера?

Колку дожд наврна вчера?

Како и што беше најавено, вчерашниот бран врнежи донесе најголема количина на воден талог во западниот регион. Според класичните мереа на УХМР заклучно до 19 часот, најмногу дожд наврна во Лазарополе, 54 литри на метар квадратен.

Целата листа на количините наврнат дожд е на насловната фотографија.

Очекуваме во текот на наредните 24 часа оваа количина значајно да се надополни- велат од УХМР. Позначајни врнежи повторно се очекуваат во западниот регион.

POST TAGS:
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com