HomeДЕНЕШНАПолитикаКоалицијата за промени и правда се заложи за расчитување на криминалите поврзани со бомбите

Коалицијата за промени и правда се заложи за расчитување на криминалите поврзани со бомбите

Павле Трајанов од Коалицијата за промени и правда одржа говор пред Специјалното јавно обвинителство од каде изрази целосна поддршка на оваа правосудна институција со заложби да се расчистат сите криминали за кои има индиции во прислушуваните нелегални разговори.

pavletrajanov-sjo-2

Трајанов побара да се сопре блокадата на СЈО кое мора да продолжи со својата работа за утврдување на тоа како и во кој обем нелегално се прислушувало, а исто така посочи дека по изборите треба да се формира специјално одделение во Кривичниот суд кое ќе постапува по предмети предложени од Катица Јанева.

За Груевски смета дека прави обид преку изборите да избегне одговорност за своите дела и дека тоа не смее да се дозволи. „Тој не убедуваше дека имало некое жолто комбе, а испадна дека самите прислушкувале, но граѓаните веќе се свесни за ова“ изјави Трајанов.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com