HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Kings of Leon“ ја претставија нумерата „Waste a Moment“

„Kings of Leon“ ја претставија нумерата „Waste a Moment“

Песната „Waste a Moment“ е прва нумера од албумот „Walls“ кој излегува на 14 октомври и со кој групата „Kings of Leon“ се враќа на голема врата. После албумот „Mechanical Bull“ од 2013 година, бендот го подготвуваше седмиот студиски албум, снимен во Лос Анџелес со продуцентот на „Coldplay“, Маркус Дравс.

Фронтменот на групата Кејлеб Фолоувил дека врската меѓу бендот изчезнала со текот на времето, односно откако го доживеале врвот на својата кариера тие се претвориле во „бизнис партнери“, а не пријатели како порано.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com