HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКинезите одлучија, Интер има нов тренер?!

Кинезите одлучија, Интер има нов тренер?!

После вчерашните консултации работите се сега појасни. Марселино е пред промоција во Интер, Стефано поли беше желба на спортскиот дел од клубот, но сопствениците беазагреани за Шпанецот. Тој вчера во Италија разговарал со првите луѓе од управата на Интер и се чини дека нема никакви препреки за наскоро да стави потпис на договор со италијанскиот клуб.

Творецот на новиот Виљареал кој поради конфликт со капитенот Мусакио беше прунуден да ја напушти „Жолтата подморница“, сега ќе добие животна шанса да се докаже. Поранешниот фудбалер на Хихон и човекот кој направи историски успех кога го однесе заборавениот Сантандер во Европа, ќе добие шанса да се докаже во Интер. Кинезите му веруваат, а се очекува уште денес да бидат заклучени деталите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com