HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКиднапирање во тетовско, грабнувачот приведен

Киднапирање во тетовско, грабнувачот приведен

Дваесет и осум годишен гостиварец синоќа, околу 23.40 часот, пријавил дека С. Д. од тетовското село Жеровјане ја киднапирал 23-годишната А.А. Насилникот, заедно со друг маж кој возел патничко моторно возило, под закана дека наводно има пиштол, ја извлекол девојката од возилото „опел астра“ во кое таа била со гостиварецет.

С.Д. влегол во возилото, ја удрил жената по лице, заканувајќи ѝ се дека ќе ја однесе во шумата. Во 23.50 часот, во село Чајле, од страна на патрола од полициски службеници биле пронајдени насилникот и девојката. С.Д. е приведен и задржан во полиција, информира МВР.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com