HomeДЕНЕШНАПолитикаКатица Јанева против пратениците втора рунда, во рингот влегува Зврлевски

Катица Јанева против пратениците втора рунда, во рингот влегува Зврлевски

Денеска ќе продолжи надзорната сесија на собраниската комисија за политички систем на која иако е најавено дека свој извештај за работата на Јавното обвинителство ќе презентира Марко Зврлесвски, се очекува повторно во фокусот на вниманието да биде Катица Јанева од СЈО.

Расправата ќе продолжи со поставување на пратенички прашања за работата на двете обвинителства откако вчера повеќе време беше потрошено на меѓусебни обвинувања, кавги и довукања од собраниските клупи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com