HomeДЕНЕШНАПолитикаКатица Јанева повеќе нема да го трпи мобингот, ќе се појави само на пленарна

Катица Јанева повеќе нема да го трпи мобингот, ќе се појави само на пленарна

katica-janeva-sobranie

По пет дена на исцрпувачки прашања и реплики во собраниската комисија за политички систем, специјалната обвнителка Катица Јанева повеќе нема да се појавува бидејќи како што тврди пратениците и вршеле мобинг, а не се разговарало суштински за шестмесечниот извештај.

– Ова веќе е класичен мобинг, јас повеќе не си доаѓам. И јас сум само човек, ќе се појавам само на пленарната седница, рече Јанева.

Еден од примерите за мобинг според Катица Јанева е излагањето на пратеничката Авировиќ кое траеше речиси два часа и се претвори во политички говор наместо прашање за СЈО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com