HomeДЕНЕШНАПолитикаКатица Јанева и Марко Зврлевски заедно, на час на Правен факултет

Катица Јанева и Марко Зврлевски заедно, на час на Правен факултет

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, државниот јавен обвинител Марко Зрвлевски, обвинителката од Државното јавно обвинителство Лидија Раичевиќ Вучкова заедно со професорот по казнено право Никола Тупанчевски денеска се гости на правниот факултет каде што одржаа заеднички час со студентите, пренесе novatv.mk.

Малку се местата каде што Јанева и Зврлевски се појавуваат заедно. Последен пат и двајцата беа гости пред неколку месеци на конференцијата каде што гостуваше обвинителката од Романија Лаура Кувеси.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com