Tuesday, Jun 30, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФотографија (Page 4)

Со досега необјавени фотографии, кралското семејство го започна славењето на третиот роденден на принцот Џорџ. На Твитер фотографиите ги објавија неговите родители, принцезата Кејт Медилтон и принцот Вилијам. Принцот ќе има роденденска прослава со семејството во домот на Норфолк, каде е собрано семејството Медилтон и нивни

Read More

Ана Дуарте која во јавниот живот е позната како повремена пејачка и модел сега дефинитивно ќе привлече огромно внимание со најновата провокативна фотосесија за списанието Playboy. Таа е сопруга на Рикардињо, еден од најголемите виртуози на футсал натпреварувањето со фантастични игри во изминатиот период. Двајцата

Read More

Хирошима, Јапонија, е родната земја на Шинтаро Охата кој е извонреден сликар и скулптор. Тој своите вештини успеа да ги претопи во едно дело, како сакате наречете го, извонредно е. [caption id="attachment_51525" align="alignleft" width="721"] OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption] [caption id="attachment_51526" align="alignleft" width="721"] Exif_JPEG_PICTURE[/caption] [caption id="attachment_51529" align="alignleft" width="721"] Exif_JPEG_PICTURE[/caption] [caption id="attachment_51530"

Read More

Фотографиите на лосанџелешкиот моден фотограф и уметник Мајкл Шмит,  се воочливи дека тој преферира неговите сцени да изгледаат што е можно поприродно. Ниедна од неговите фотографии не делува исфорсирано и вештачко. Напротив, на нив, неговите модели изгледаат како да се чувствуваат удобно и релаксирано си

Read More

Сони во соработка со WPO секоја година организира натпреварување во кое учествуваат повеќе од 160 земји низ светот. Наградата за првото место изнесува околу 30000 долари. Денес издвојуваме дел од фотографиите кои се навистина неверојатни.

Read More

Буквално вака Холувуд функционира. Денес благодарени на многуте софтверски решенија, доколку ги познавате можете да снимете филм во вашиот двор. Погледнете како изгледаат сцените пред и по специјалните ефекти

Read More

Треј е фотограф кој патува низ светот и прави неверојатни фотографии. Роден е во Далас во 1971-ва година. Низ слободна техника и помош на фотошоп, фотографиите на Треј нема да ве остават рамнодушни. [caption id="attachment_45572" align="alignnone" width="300"] from Trey Ratcliff at http://www.StuckInCustoms.com[/caption]

Read More