Friday, Jun 5, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРДизајн (Page 4)

Под итно набавете саксиско цвеќе во собата за дневен престој Светлите зелени листови буквално внесуваат живот во вашиот дом. Истражувањата покажуваат дека домашните растенија го прочистуваат воздухот во собата каде што се наоѓаат, кој може да биде за пет пати позагаден од надворешниот воздух. Освен тоа,

Read More

Славната двојка Викторија и Дејвид Бекам на Денот на вљубените ги демантираше шпекулациите дека по долги години се разведуваат. Тој ја поддржа својата сопруга на Модната недела во Њујорк, а од првиот ред ја бодреа и нивните четири деца. Поранешната пеачка изгради дизајнерска кариера и стана

Read More

Позната пејачка Ријана, освен нејзините музички способности по кои веќе е добро позната овој пат доби можност да ја покаже својата кретивна страна така што се покажа како моден креатор.   Станува збор за нејзино вклучување во модната недела во Њујорк, каде таа ја промовираше својата колекција

Read More

Двајца студенти по архитектура, Димитар Петровски и Борјан Овезовски, понудија современ висококатен хотел, со форма на цвет, кој нуди плејада од јавни, приватни и комерцијални простори, како дел од проект од предметот „Архитектонско студио“. Хотелот е замислен да биде поставен во близина на кејот во центарот

Read More

Семејството Томпсон од Ки полуостровот во Вашингтон има уникатен дом кој е изработен врз стар училишен автобус со тоа што се додадени неколку основни елементи за да се заокружи целата конструкција. Мира Томпсон вели дека идејата за ваквата креација ја добила откако се нејзиниот сопруг

Read More

Модното студио Драма ја презентира својата прва колекција наменета за современи и урбани невести. Невестинската колекција се одликува со силно нагласена индивидуалност и автентичност, како и уникатна сензуалност типична за денот за кој што секој фустан е наменет. „Изработката на невестинската колекција бара двојно поголема посветеност

Read More

Во пресрет на бадниковата трпеза која денес ќе биде главен адут во секој дом, дајте ѝ убавина не само со храната, туку и со декоративните елементи. Одвојте неколку минути и во приложеното видео погледнете интересни начини како да го декорирате приборот за јадење украсувајќи ги

Read More

Во претстојниот викенд на 9-ти и 10-ти јануари во Јавна соба ќе се одржи нова голема распродажба на производи кои се 100% дизајнирани и произведени во Македонија со што ќе се поддржат нашите дизајнерски брендови, а притоа ќе се прикаже квалитетот и понудата. За купувачите

Read More

Нема поубав и покомплетен начин да се подари совршениот подарок за најблиските без вистинското пакување. Ако сте се снабдиле со изненадувањата, а немате начин како да ги „финиширате“, ова кратко видео нека биде вашата нова идеја наместо класичните ќеси за подароци, а воедно и ќе

Read More

Младинскиот културен центар денеска ќе ја отвори изложбата „НАОДИ“ со која Република Македонија се претстави на 14-та Меѓународна архитектонска изложба – Биенале во Венеција изминатата година, а беше во организација на МКЦ. Отворањето на изложбата е закажано во 20.00 часот, во Концертната сала на Младинскиот

Read More