Saturday, Apr 4, 2020

Meizu се обидува да излезе од сенката на својот кинески конкурент Xiaomi и навистина успеа да блесне со најновиот Meizu MX5 кој ќе понуди врвна изработка на тенкото метално тело од 7.6 милиметри, како и нови можности со Mediatek Helio X10 Turbo процесорот со осум

Read More

Samsung Galaxy A серијата наскоро ќе го добие досега најголемиот смартфон кој многу потсетува на Galaxy Note со 5.7 инчен Super AMOLED Full HD дисплеј и најновото видео на кое се гледа тест модел потврдува дека шпекулациите за Galaxy A8 не биле без тежина. Galaxy A8

Read More

Malwarebytes реши да го достави бесплатно својот премиум антивирус на сите кои го инсталирале на пиратски начин, без оглед дали намерно го превзеле пакетот вреден 24 долари годишно или пак биле „измамени“ од некој интернет сајт за симнување на софтвер. Malwarebytes ќе им достави нов „клуч“

Read More

Viber и WhatsApp се убедливо најпопуларните апликации за брзо допишување доколку не ги земеме во предвид однапред инсталираните апликации Hangouts на Google и iMessages на Apple, па затоа се поставува прашањето која од двете е подобра и која заслужува да ја инсталирате на вашиот Android

Read More

Ова финале во Dota 2 привлече илјадници гледачи. Team Secret успеа да го надмине тимот Evil Geniuses предводен од новото спектакуларно момче Сумаил. Со оваа победа во сериите best of five, Team Secret доби 118,000 долари за освоеното прво место, EG 59,000 долари за второ

Read More

Microsoft се уште нема точно разјаснето кој се ќе добие бесплатна надградба со најновата верзија на оперативниот систем Windows 10, но има еден сигурен начин да ја добиете бесплатно и што е најважно легално. Се што треба да направите е да се регистрирате во Windows

Read More