Tuesday, Apr 7, 2020
HomeГИГА БАЈТ (Page 4)

Дури 150 вработени во во шведската компанија Epicenter доброволно се пријавиле за вградување на микрочипови под кожата. Извршниот директор на компанијата, Патрик Местерсон, вели дека станува збор за импланти, кои овозможуваат поквалитетно користење на професионалните ресурси и повисоко ниво на сигурност. Микрочипот има големина колку зрно

Read More

Мotorola веќе ја обнови серијата G за 2017 со смартфоните G5 и G5 Plus. Ова го поставува прашањето дали компанијата планира да го направи истото и за E3 од 2016. Излезе дека и оваа година ќе уживаме во достапен уред од Motorola под овој бренд. Информациите

Read More

Развој на нови и постоечки производи, унапредување на технолошките капацитети и континуирано инвестирање во преносната и пристапната оптичка и безжична мрежа до крајните корисници насекаде низ земјата, се главните карактеристики и фокус на Неотел.Oснован со македонски капитал, Неотел во својата работа се истакнува со квалитетна

Read More

Отсега преку апликацијата Messenger на Вашиот Facebook ќе можете да ја споделите Вашата локација со пријателите и контактите со кои се допишувате, што е новина воведена со новиот update на апликацијата, кој многу корисници го оценија позитивно. Новата можност е многу едноставна за користење - само

Read More

Супер Марио, една од најпопуларните игри во светот на крајот на годината доби нова епизода “Super Mario Run“, која за првпат беше објавен како апликации. Но веќе од вчера можат и сите љубители на оваа игра да ја симнат на своите андроид уреди и да

Read More

Денешната промоција на HTC крена многу фама во јавноста бидејќи поголемиот дел од фановите го очекуваа премиум моделот HTC 11, но наместо тоа не беше претставен никаков нов смартфон, туку само полуксузна верзија на HTC U Ultra со сафири во маската. HTC не откри ни повеќе

Read More

Најпознатиот ликстер Еван Блас на Твитер откри две нови протечени слики од Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus кои наскоро ќе бидат и официјално промовирани на 29 март. Многу поважно од тоа што се открива дека моделите ќе имаа три бои на маската црна, сива

Read More

Sony Mobile има патент во кој е прикажана идеја за полнење на батеријата од еден на друг смартфон преку безжичните стандардни за пренос на енергија. Ова ќе најде примена во случаи кога ќе имате критично ниво на вашата батерија па ќе може да побарате од

Read More

Откако протече постер со Samsung Galaxy S8 веќе е потврдено дека премиум смартфонот ќе биде лансиран и пуштен во продажба во април. Промоцијата на Galaxy S8 веќе одамна е познато дека ќе се одржи на 29 март, а кон крајот на април истиот ќе биде достапен

Read More
POST TAGS:

Слично како Bendgate за iPhone 6 се пласира нов можен проблем за Apple бидејќи поголем број на корисници се пожалиле дека смартфонот шушти кога има засилена активност, дали е тоа со сурфање на интернет или работа со апликации од задната страна се испушта силен звук. Извор:

Read More