Sunday, Sep 27, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈ (Page 120)

  Mitsubishi i-MiEV – првиот сериски автомобил во светот придвижуван само на електричен погон, веќе се наоѓа во понудата на МакАутостар, домашниот увозник на Mitsubishi возилата. Цената на возилото – без субвенвии или било какви законски олеснувања – е позиционирана на 25.980 евра.   Подобро да се случи

Read More

Младите фудбалери на Србија се нови Светски прваци на Мундијалот за фудбалери до 20 години кој утрово заврши во Нов Зеланд. За овој историски успех избраниците на селекторот Вељко Пауновиќ, со 2:1 по продолженијата го совладаа големиот и фаворизиран Бразил. По две продлженија откако во регуланите

Read More

Ако постои најтензичен момент во деведесет минути од еден фудбалски натпревар, тоа е изведувањето на пенал. Притисокот подеднакво подлегнува на двете страни - играчот од кој се очекува да постигне погодок и голманот на противничкиот тим кој длабоко се надева дека топката нема да заврши

Read More

Во просторот на тенискиот клуб ABC денес по шести пат се одржа турнирот Rotaract Open во соработка со Euroimpex и Peugeot Macedonia. Средствата собрани од турнирот ќе бидат наменети за поддршка на личниот развој на децата од Здружението за заштита на правото на детето сместeни

Read More

Контроверзноста во најважната споредна работа во светот е без граници. Секојдневно сме сведоци на брилијантноста што ни ја нудат фудбалските ѕвезди. Многу постигнати голови се коментирале и ќе се коментираат и понатаму помеѓу фудбалските навивачи

Read More

Хрватскиот тенисер Иво Карловиќ извојува победа над Томас Бердих во четвртфиналето на турнирот во Хале и притоа се запиша во страниците на тениската историја. Тој успеа да освои дури 45 асови и со тоа постави нов рекорд на мечевите од три сета. Претходно го делеше со овој

Read More

Концептот на Chevrolet за ултра модерното возило FNR делува како да е превземено директно од сетот на некој научно фантастичен филм на Стивен Спилберг. Вградената технологија сепак, не е така нереална и дава силна надеж дека ќе биде имплементирана во блиска иднина. Со заеднички конструкторски сили

Read More

Објавен поширокиот список на кошаркари кои би настапиле на Евробаскетот во Хрватска. Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ ја изненади јавноста со враќањето во репрезентацијата на Перо Антиќ, Ѓорѓи Чековски и Лестер Бо Мекејлеб. Предраг Самарџиски преку соопштение истакна дека ќе биде на располагање на

Read More

Јувентус и Атлетико Мадрид го договорија трансферот на Марио Манџукиќ. Бјанконерите ќе платат 18 милиони евра за напаѓачот кој минатата сезона постигна 20 голови за 'јорганџиите'' според Ди Марцио. Актуелниот шампион на Италија активно се поврзуваше со имињата на неколку врвни напаѓачи, откако Карлос Тевез најави

Read More

Феноменалниот аргентинскиот репрезентативец и напаѓач Серхио Агуеро ги демантираше гласините за премин во Реал Мадрид и повторно напомена дека клубот во кој се чувствува среќен, не се напушта,  објавија шпанските медиуми. „Клубот се напушта кога во него не можете да постигнете врвни цели, а тоа кај

Read More