Saturday, Jul 13, 2024
HomeФЕР ПЛЕЈОстанати (Page 4)

Доколку во изминатава недела откако е излезено видеото успеавте барем еднаш да го погледнете истото и да останете воодушевени од упорноста и духот на безбројте параолимпијци низ светот, тогаш продолжете понатаму и запознајте дел од нив. Видеото во текот на една недела беше прегледано

Read More

Селекторот на македонската репрезентација на Македонија, Жарко Ристоски денеска си подене оставка со што ја остави репрезенатцијата без селектор. Поранешниот репрезентативец работеше во импровизирани услови, но заедно со одбојкарите успеа да оствари историски успех со двете финалиња во Европската лига. Сепак, клупскиот ангажман во Швајцарија

Read More

Трите близначки Лејла, Лина и Лили се вистински хит пред почетокот на Летните олимписки игри во Рио бидејќи заедно ќе се натпреваруваат на маратонот. Триото во Рио ќе биде првото во историјата кое се натпреварува на еден маратон од исто семејство и близначките веќе привлекуваат

Read More

Осум кубански одбојкари се уапсени за силување во Темпере, Финска. Прво, тројца одбојкари се уапсени во саботата, а вчера уште петмина. Имињата на одбојкарите полицијата ги држи во тајност, а мечот кој беше предвиден нема да се одигра. Немилиот настан се случил во хотел во

Read More

Одбојкарите повторно беа толку блиски, а толку далеку од европскиот трон. Селекцијата на Естонија покажа поцврст карактер во финалната средба со нашите „спартанци“ кои стигнаа до златото со победа од 3-0 во сетови, со што го освоија второто сребро во низа. Со учинок од 7

Read More

Најбрзиот човек на светот, Усеин Болт, би можел да ги пропушти Олимписките Игри во Рио откако атлетичарот од Јамајка заработи повреда на мускулот поради која не настапи на квалификациите во својата земја. Очекувањата беа Болт без поголеми проблеми да обезбеди виза за Рио, но ситуацијата

Read More

Одбојкарите на репрезентацијата на Македонија продолжија да редат одлични настапи во Европската лига. Избраниците на Ристоски, во маратонски и неизвесен натпревар успеаја да ја совладаат селекцијата на Австрија со 3-2 во сетови и да си обезбедат свое ново финале во Европската лига.Добрата игра на стартот

Read More

Македонските одбојкари продолжуваат со фантастичните резултати и ја остварија втората победа на турнирот во Скопје против Данска со убедливи 3:0 во сетови. Со тоа си го обезбедија пласманот на фајнл-фор турнирот кој ќе се одигра во Варна и ќе имаат шанса по втор пат да

Read More

Во Охрид, на 87 годишна возраст, синоќа почина познатиот професор и тренер, пливачката легенда и доајен на маратонското пливање во Македонија, Александар Леко Радиќ. Погребот ќе се изврши утре 18-ти јуни, на градските гробишта во Охрид. Александар Леко Радиќ беше вистинска спортска легенда на Охрид. Тој

Read More

Македонските одбојкари повторно ја израдуваа нацијата со победата од 3:1 против фаворитот и домаќин Бугарија во првиот турнир кој се игра во Варна. Иако резултатот е доста убедлив бугарските противници имаа доста можности за пресврт, но тоа не го дозволи македонската селекција со сигурен сервис

Read More