Sunday, Jul 5, 2020
HomeАНТИСТРЕСЕким (Page 2)

Многу од нас имаат навика да ги полнат одново и одново пластичните шишиња со вода. Но сепак, најновите истражувања покажуваат дека морате да бидете многу внимателни кога се работи за водата што ја пиете. Treadmillreviews тестирале шишиња во кои се надополнувало вода една недела и откриле

Read More

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција. Поради тоа, слабеењето се случува значително побавно, а дебелеењето значително побрзо. Црниот дроб е најважниот фактор кој влијае на тоа дали ќе ослабеме и колку. Токму затоа, многу луѓе

Read More

Би-Би-Си – Лондон Во многу случаи, подочниците не укажуваат на здравствен проблем. Меѓутоа, факт е дека на многу луѓе им пречат и создаваат грижи, што дури може негативно да се одрази на квалитетот на нивниот живот. „Темни кругови” и „кеси под очите” се поими кои ги користат

Read More

Конзумирањето на црвено вино и црно чоколадо може да ги забави последиците на Алцхајмеровата болест, тврдат научниците. Експертите од Медицинскиот центар при Универзитетот „Џорџтаун“ утврдиле дека причина за тоа е ресвератролот, природен спој кој може да се најде во некои видови храна, како што во

Read More

Контролираното, односно повременото конзумирање на алкохол, според некои истражувања е секако поздраво од конзумирањето на алкохол секојдневно, но е поздраво и од воопшто не конзумирањето на алкохол. Конзумурањето на Една ракија дневно делува превентивно на дијабетесот, ревматичниот артритис, остеопорозата, камен во бубрег, стрес и депресија,

Read More

Секоја жена реагира на надворешните околности на различен начин. Тоа зависи првенствено од имунитетот на нејзиниот организам, но и од тоа колку е склона на развој на инфекции на репродуктивниот систем. Мокриот костим за капење е она што најлесно може да го загрози женското здравје во

Read More

Доколку спиете во неправилна положба или предолго седите со вклучена клима, тоа може да придонесе за вкочанетост на вратот. Од видеото подолу со Д-р Мандели можете да видите како да се опуштите за само 90 секунди и да почувствувате олеснување. Погледнете!

Read More

Режимот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун тврди дека таа земја го има лекот против рак и спречување на стареењето, а тоа е вода која извира од планина која се наоѓа во близина на престолнината Пјонгјанг. Изврската вода има енергетски својства, и според соопштението од

Read More

Иако мислиме дека маслото со УВ фактор ќе не заштити од изгорениците, сепак понекогаш се случува да сме изложени на најтоплото време и да ни се случи токму тоа. Изгорениците од сончевите зраци се чести во летниот период, без оглед колку и какви мерки преземаме.

Read More

Хирушката интервенција за враќање на невиноста трае само 15 минути и е достапна во Македонја и тоа на неколку клиики, а истата чини од 500 до 700 евра. Тоа е особено изразено во западниот дел од земјава, најчесто во Тетово, Гостивар, Кичево, а се разбира

Read More