Tuesday, Apr 7, 2020
HomeАЈНШТАЈНИЈАДосие X (Page 2)

Јато НЛО беше фатено на камера во крајбрежниот град Осака. Снимката, која се наоѓа на Јапонски канал на Јутуб е прегладана 30000 пати. Летачки објекти во форма на цилиндар биле видени над Јапонското небо, покриени од силна бела светлина. Некои извештаи тврдат дека истите летала биле видени

Read More

Геоглифите се омилена мистерија на научниците. Руските уфолози се собраа во градот Толјати поради овој феномен. Имено, геоглиф се појави на поле засеано со леќа, вторпат во последните десет години, пренесуваат руските медиуми. Интересно е што првиот пат во истата област овој необичен феномен се случил

Read More

Околу САД постојано се вртат теории на заговор. Во изминативе две години НАСА изгубила вкупно 74 лица, а никому не му е јасно што е причината за тоа. Нивните најдобри научници починале на мистериозен начин, а голема е штетата бидејќи биле луѓе со квалитетна биографија. Алберто

Read More

Патување низ времето сигурно е најомилената тема во научната-фантастика со многу претпоставки што би се случило доколку навистина може да се вратиме во минатото и да смениме одредени настани, какви ќе бидат последиците, дали ако нешто веќе се случило не може да се промени поради

Read More

Дали сме сами? Не спрема тие што го слават светскиот НЛО ден. Секоја година на 2ри јули, НЛО ентузијастите го слават можното постоење на живот надвор од нашата планета. Нуренберг, Германија, Април 1561 Сведоците опишуваат крстови, големи плочи и други чудни објекти во небото како војуваат едни

Read More

Ловците на вонземјани кои го следат секој пиксел на сликите кои ги објавуваат НАСА и останатите вселенски агенции тврдат дека откриле мистериозен објект на Марс во облик на пирамида. Нивниот доказ е сликата направена од возилото Curiosity, а се повеќе сомнежи добиле кога НАСА одбила

Read More

Доктор Mасару Eмото е јапонски истражувач кој привлече големо внимание со експериментот за менување на молекулите на водата со човечки емоции. Тој тврдеше дека со позитивни и негативни мисли и зборови молекулите на водата формираат различни кристали кои се видливи при нејзино смрзнување. Водата на

Read More