HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаКарпош Соколи ја продолжуваат лошата низа, убедлив пораз и од Цибона

Карпош Соколи ја продолжуваат лошата низа, убедлив пораз и од Цибона

арпош соколи и во петтиот натпревар од својата дебитантска сезона во АБА-лигата претрпе пораз, четврт убедлив неуспех на македонскиот тим кој игра далеку под нивото кое е вообичаено за силното регионално натпреварување.

Како и на повеќето претходни средби (со исклучок на претходниот дуел со Партизан), „соколите“ само во кратки период од мечот беа достоен ривал, остатокот мина во целосна доминација на кошаркарите на Цибона, кои на крајот заслужено славеа со 102-79.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com