Saturday, Mar 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈРакометКарабатиќ станува најскапиот ракометар на денешницата

Карабатиќ станува најскапиот ракометар на денешницата

Францускиот репрезентативец Никола Карабатиќ запишува историја во светот на ракометот. Имено, тој наскоро може да биде претставен во екипата на ПСЖ за чие доаѓање клубот на Барселона е подготвен да ѝ исплати два милиони едва, што е рекордна сума за еден ракометар.

Одличниот бек ја искористи клаузулата од договорот и до крајот на овој месец треба да го извести каталонскиот гигант за неговото заминување во француската престолнина. ПСЖ веќе го доведе братот на Никола, Лука Карабатиќ.