Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКамион усмрти пешак во Скопје

Камион усмрти пешак во Скопје

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која вчера попладен се случи на улицата „11 Октомври“ и булеварот „Кочо Рацин“. Во несреќата учествувале товарно моторно возило ТАМ со скопски регистарски таблички управувано од граѓанин на Скопје и пешак, граѓанин на Скопје. По случената незгода пешакот со возило на Брза помош бил пренесен во Ургентен центар каде и покрај укажаната помош по извесно време им подлегнал на повредите.

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Покрај несреќата во која загина едно лице, се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди се здобил еден пешак. Се случиле и седум сообраќајќи со последица материјална штета.