Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКамион прегази девојче во Влае

Камион прегази девојче во Влае

Камион усмрти 12 годишно девојче. Несреќата се случила околу 15:30 во нaселба Влае на раскрсницата меѓу улиците „Адолф Циборовски“, „Андреј Димов“ и „Стефан Филиповиќ“. Девојчето починало на лице место.

Полицијата изврши увид на лице место за да се утврдат причинете за несреќата. Медицинските екипи кои пристигнале на местото на несреќата констатирале дека девојчето починало на лице место. Дел од очевидците велат дека девојчето поминувало на зелено.

фото:Телма