HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com