HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во утринските часови, особено во северните делови од земјава, се очекуваат локални врнежи од дожд. Во текот на денот врнежите ќе престануваат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 9, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со слаб дожд во раните утрински часови, а преку денот ќе има намалување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 4, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com