HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

oblacno3

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во текот на ноќта и во среда претпладне ќе има врнежи од дожд, кои во северните делови повремено ќе имаат умерен интензитет. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 17 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com