HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, кој в долж Повардарието повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус еден до осум, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.
Утринската температура ќе се спушти до 3, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com