Tuesday, Apr 24, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува во последниот ден од работната недела

Какво време не очекува во последниот ден од работната недела

Денес во утринските часови, како и во остатокот од денот не очекува претежно ведро време и можна појава на слаба мала долж повардарието. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе има се движи помеѓу  помеѓу 16°С и 18°С. Нешто потопло, до 22°С, се очекува да биде во југоисточниот регион.

Скопскиот регион го очекува претежно сончев и релативно топол ден. Наутро ќе има услови за појава на краткотрајна магла во југоисточниот дел од котлината. Минималната температура ќе изнесува 0°С ,а максимална околу 18°С.