Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

meteo soncevo prolet novo (1)

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 8 до 14 степени, а максималните од 22 до 27 степени. УВ=7

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со зголемена облачност и со услови за краткотраен дожд. Температури од 13 до 27° С.

HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Во доцните попладневни и вечерни часови се очекува зголемување на облачноста особено во северните делови каде ќе има и услови за краткотраен дожд со ретки грмежи.

Утринските температури на воздухот ќе се движат од 14 до 23 степени, а дневната од 25 до 35 степени Целзиусови. Во Скопје и околината не очекува слично време со врнежи и грмежи, со температура од 20 до 33 степени Целзиусови.