Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

meteo soncevo so oblaci prolet

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје слично време, сончево, потопло со мала облачност. Утринската температура ќе се спушти до 11 степени, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни во западните и источните делови од земјата. На највисоките планини особено во западните делови ќе има услови за повремен снег. Преку денот ќе дува умерен до засилен ветер кој на мементи ќе достигнува брзина од 50 до 70 км/ч. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремени врнежи од дожд и умерен претежно југоисточен ветер кој повремено ќе засилува. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 14 степени.