Friday, Mar 24, 2017
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 9, а дневната од 17 до 25 степени. Во Скопје сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до 6, а дневната ќе искачи до 23 степени.