Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

meteo soncevo so oblaci prolet

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне само на крајниот исток ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 30 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со повремено засилен ветер понекаде во Скопската котлина. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне во одделни котлини ќе има слаба утринска магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 8, а дневната од 14 до 19 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаба утринска магла. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе се искачи до 18 степени.