Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

meteo soncevo so oblaci prolet

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне 33 степени.

HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Денеска времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер. Во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен. Во Скопје слично време со температура до 29 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.