Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАКакви температури не очекуваат денеска?

Какви температури не очекуваат денеска?

dozd sonce vinozito

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 25 до 31 степен.

Во Скопје слично време, претпладне променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со пороен дожд и со грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

HomeДЕНЕШНАКакви температури не очекуваат денеска?

Какви температури не очекуваат денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринските температури ќе се движат од -2 до 7, а дневните од 17 до 22 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Претпладне ќе има услови за слаба магла и ниска облачност. Утринската температура ќе биде 2, а дневната ќе се движи до 19 степени.