Friday, Jun 15, 2018
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаГалерија: Погледнете како изгледа луксузниот дом на Џенифер Лопез

Галерија: Погледнете како изгледа луксузниот дом на Џенифер Лопез

Djenifer Lopez

Познатата пејачка Џенифер Лопез купи нова куќа во Бел Ер, Лос Анџелес за 40 милиони долари, пишува Variety.

Станува збор за дом со 7 спални соби и 13 бањи, изграден во 1954 година. Конструкцијата на градбата е камена, со дрвени подови. Има вкупно 6 камини, гостинска куќа и уметничко студио, минијатурен терен за голф за деца, амфитеатар, базен со песочна плажа и надворешен туш.

1

4

7

домот на џенифер лопез

домот на џенифер лопез

5

8