Monday, Jun 25, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаКадетите го завршија Европското првенство во Бугарија на 22-то место

Кадетите го завршија Европското првенство во Бугарија на 22-то место

Нашата кошаркарска репрезентација до 16 години го заокружи учеството на Европското првенство дивизија Б во Бугарија со пораз од репрезентацијата на Норвешка и освоено 22-ро место.

Иако Мартин Трсунов беше најефикасен во редовите на репрезентацијата со 24 постигнати поени, тоа не беше пречка за противникот да издвои победа со резултат од 76-63.

Младите кошаркарки ова првенство го завршија со три победи и шест порази.