HomeДЕНЕШНАПолитикаКаде политичарите денес ќе ја „шират“ својата програма?

Каде политичарите денес ќе ја „шират“ својата програма?

Помина и десеттиот ден од изборната кампања во која засега нема големи изненадувања и скандали што е и можеби добар знак за предвремените парламентарни избори, па своите вообичаени претставувања на програмите и средби со граѓани и на митинзи низ Македонија се закажани за повеќе партии

zoran-zaev-miting

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинзи во Виница и во Кочани.

СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ ќе одржат митинзи во Пехчево и во Берово.

Демократската унија за интеграција (ДУИ) ќе ја претстави изборната програма во Боговиње и во Неготино, општина Врапчиште.

Демократската партија на Албанците (ДПА), пак, ќе одржи митинг во Тетово.

Коалицијата „Преродба со Беса“ ќе одржи средба со граѓаните во Брвеница и во Боговиње.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com