Saturday, Apr 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЈунајтед ја засилува одбраната

Јунајтед ја засилува одбраната

 

Матео Дармиан е на чекор до преселба во Манчестер Јунајтед. Тој ги помина сите младински школи на Милан за потоа да биде продаден во Палермо, па од Палермо во клубот за кој до сега настапуваше Торино. Сумата која „Црвените ѓаволи“ ќе треба да му ја платат на Торино за услугите на десниот бек изнесува 20 милиони евра. 

Дармиан денес важи за еден од најкомплетните млади бекови во Европа и за него силен интерес покажаа многу гиганти ширум Европа, а најбрз беше Манчестер Јунајтед кој се чини мораше да ангажира одбранбен играч откако Рафаел најави заминување од клубот, а долго посакуваниот Даниел Алвес ја продолжи верноста кон Барселона.

Дека се работи за исклучително талентиран и квалитетен фудбалер можете да погледнете на линкот: