Saturday, Jun 16, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенисЈелена Јанковиќ ја освои титулата во Хонг Конг

Јелена Јанковиќ ја освои титулата во Хонг Конг

Српската тенисерка, Јелена Јанковиќ, стигна до титулата во Хонг Конг, победувајки ја во финале нејзината противничка од Германија Анџелик Кербер со 2:1 по сетови (3:6, 7:6, 6:1). Со денешната победа Јанковиќ ја освои 15 титула во кариерата и вкупно втора во сезоната.

Србинката не се предаваше до последниот момент и тоа на крајот и се исплатеше. Погледнете го поенот кој го сврте натпреварот.