HomeРЕФЛЕКТОРФилм„Jason Bourne“ руши рекорди, прв на листата на најгледани филмови со рекордна заработка!

„Jason Bourne“ руши рекорди, прв на листата на најгледани филмови со рекордна заработка!

„Jason Bourne“, акциониот филм во главна улога со популарниот актер Мет Дејмон го освои врвот на листата според гледаност овој викенд. Петтиот филм во франшизата за агентот во првиот викенд забележа рекордна заработка 60 милиони долари и го симна од врвот филмот „Star Trek Beyond“.

Новиот дел од серијалот за агентот Борн претставува продолжување на мошне успешната трилогија „The Bourne Identity“, „The Bourne Supremacy“ и „The Bourne Ultimatum, како и не толку успешниот The Bourne Legacy.

На третото место на на оваа листа се наоѓа филмот „Bad Moms“ со Мила Кунис кој заработи 23 милиони долари. „The Secret Life of Pets“ е на четвртото место, а на петата позиција се наоѓа хоророт „Lights Out“

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com