HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОпожарени џип чироки и фиат во Ново Лисиче, се демнатира дека имало бомба

Опожарени џип чироки и фиат во Ново Лисиче, се демнатира дека имало бомба

Рано утрово, триесетина минути по полноќ, опожарени биле две возила на паркинг-простор на улицата „Видое Смилевски Бато“ во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата извести дека во пожарот настрадале „гранд чероки“, сопственост на Д.Г. (38) од Скопје и „фиат уно“, сопственост на неговиот сограѓанин М.А.(26). Увид ќе се врши во текот на денот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com